כיצד להפיק את המרב מה-Apple Watch: טיפים וטריקים

העולם שלנו מחובר יותר ויותר, וה-Apple Watch תוכנן להפיק ממנו את המרב. העיצוב האלגנטי, מגוון התכונות המרשים והשילוב החלק עם ה-iPhone הופכים אותו לכלי חיוני באורח החיים המהיר של ימינו.

בין אם אתם משתמשים חדשים ב-Apple Watch או ותיקים וותיקים, מאמר זה ידריך אתכם כיצד לממש את מלוא הפוטנציאל של המכשיר שלכם, ולחשוף טיפים וטריקים נסתרים שיעזרו לכם למטב את שגרת היומיום שלכם ולשפר את החוויה הכוללת שלכם עם הגאדג'ט.

כיצד להתחיל לעבוד עם ה-Apple Watch

Apple Watch הוא מכשיר רב-עוצמה ורב-תכליתי, המציע שפע של תכונות כגון עיצובי שעון הניתנים להתאמה אישית, עדכונים ו-Dock המעניק גישה קלה לאפליקציות המועדפות עליכם. לפני שנצלול לתוך היכולות הרבות שלו, חשוב להגדיר את ה-Apple Watch ולקשר אותו ל-iPhone באמצעות אפליקציית השעון הייעודית.

כדי להתחיל בתהליך ההגדרה, הפעילו את ה-Apple Watch והניחו אותו בקרבת ה-iPhone. לאחר שהאפליקציה Watch תזהה את המכשיר, יופיע חלון קופץ ב-iPhone, שיבקש מכם להקיש על 'המשך'. בצע/י את ההוראות המופיעות על המסך, הכוללות התחברות ל-Apple ID וקביעת תצורה של הגדרות שונות. במהלך תהליך זה, תתבקש לבחור עיצוב שעון ולהגדיר תצוגות – ווידג'טים קטנים המוסיפים פונקציות נוספות לעיצוב השעון, כגון עדכוני מזג אוויר, שעון עצר או אירועים בלוח השנה.

לאחר הגדרת ה-Apple Watch, תוכלו לבחון מגוון אפשרויות התאמה אישית כדי להתאים אישית את חוויית המכשיר. האפליקציה Watch ב-iPhone מאפשרת לכם להתאים את הגדרות העדכונים, ומבטיחה שתקבלו רק את המידע החשוב לכם ביותר. בנוסף, ניתן להתאים אישית את ה-Dock, לארגן את הפריסה ולבחור אילו יישומים לתעדף. הכר/י את התכונות וההגדרות האלה, מכיוון שהן ישמשו כבסיס להפקת המרב מחוויית ה-Apple Watch שלך, תוך כדי עיון בטיפים וטריקים נוספים בסעיפים מאוחרים יותר.

כיצד להפיק את המרב מה-Apple Watch: טיפים וטריקים

שימוש ב-Siri וב״כתב יד״

ה-Apple Watch הוא לא רק שעון, אלא גם עוזר אישי רב-עוצמה ישירות על פרק כף היד, הודות ל-Siri. Siri יכולה לעזור לכם לבצע משימות במהירות וללא מאמץ פשוט על ידי אמירת הפקודות שלכם לשעון. כדי להשתמש ב-Siri, התחילו בהרמת פרק כף היד ובאמירת "היי Siri", או לחצו לחיצה ממושכת על ה-Digital Crown.

Siri יכולה לבצע מגוון רחב של משימות ב-Apple Watch, כגון הגדרת תזכורות, יצירת אירועי לוח שנה, שליחת הודעות טקסט או אפילו ביצוע שיחות טלפון. בנוסף, Siri יכולה לספק תשובות לשאלות, למצוא הוראות הגעה ולשלוט בהפעלת המוסיקה שלך. תכונה אחת ראויה לציון היא היכולת להשתמש בסירי כשלט רחוק עבור Apple TV, המאפשר לך להפעיל או להשהות תוכן, להתאים את עוצמת הקול ואפילו לבחור סרטים או תוכניות ספציפיים.

התאמה אישית ושימוש בכתב יד

בעוד Siri מאפשרת תקשורת יעילה המבוססת על קול, התכונה 'כתב יד' מושלמת לזמנים שבהם אתם זקוקים לאפשרות דיסקרטית יותר. התכונה 'כתב יד' מאפשרת לכם לצייר אותיות בודדות על מסך ה-Apple Watch, אשר לאחר מכן מומרות למלל. כדי לגשת ל'כתב יד', הקישו על הלחצן 'כתב יד' כשאתם כותבים הודעה או מגיבים לעדכון.

ברגע ש- Scribble פעיל, פשוט צייר כל אות עם האצבע על המסך, והיא תהפוך לטקסט מוקלד. באפשרותך גם להשתמש בלחצן רווח כדי להוסיף רווחים בין מילים, או בלחצן הקודם כדי למחוק את האות האחרונה שהזנת. זיהוי כתב היד של Scribble ממשיך להשתפר עם השימוש, כך שככל שתשתמשו בו יותר, כך הוא ישתפר בהבנת סגנון הכתיבה הייחודי שלכם.

עם Siri ו-'כתב יד' העומדים לרשותך, תוכל/י למקסם את הפרודוקטיביות ולמנף את מלוא הפוטנציאל של ה-Apple Watch (כפי שמוזכר בסעיף 'פעולות ואפשרויות ב-Apple Watch למשימות יומיומיות'). באמצעות פקודות קוליות ותשובות מהירות, ה-Apple Watch מספק חוויה חלקה ויעילה המאפשרת לך לבצע משימות במאמץ מינימלי.

כיצד להפיק את המרב מה-Apple Watch: טיפים וטריקים

מעקב אחר פעילות גופנית ובריאות

ה-Apple Watch הוא כלי מצוין לניטור הפעילות הגופנית והבריאות שלכם. בעזרת אפליקציות הפעילות והאימון המותקנות מראש, קל יותר לעקוב אחר הפעילות הגופנית היומית שלכם, להגדיר יעדי כושר ולשמור על מוטיבציה להגיע אליהם. בחלק זה, נחקור כיצד תוכלו להשתמש באפליקציות רבות עוצמה אלה לחוויית אימון משופרת וממוקדת יותר.

שימוש ביישום ״פעילות״

האפליקציה 'פעילות' מיועדת לעקוב אחר הפעילויות היומיומיות שלך, כולל עמידה, תנועה ופעילות גופנית. הוא משתמש בשלוש טבעות צבעוניות כדי לייצג את ההתקדמות היומית שלך לקראת עמידה ביעדי הפעילות הגופנית שלך. כדי לעמוד ביעד העמידה שלך, עליך לעמוד ולנוע לפחות דקה אחת בשעה במשך 12 שעות ביום. יעד התנועה שלכם מבוסס על מספר הקלוריות הפעילות שאתם שורפים מדי יום, בעוד שהיעד 'פעילות גופנית' סופר את הדקות שאתם מבלים בפעילות גופנית בעצימות של הליכה מהירה לפחות.

אתה יכול להתאים את המטרות האלה לצרכים שלך ולהתאים אותם לאורך זמן. על-ידי החלקה כלפי מעלה על פני השעון והקשה על האפליקציה 'פעילות', תוכלו להציג את ההתקדמות שלכם ולקבל התראות מוטיבציה לאורך היום. כדי להגדיר או לעדכן את יעד התנועה, לחצו בחוזקה על המסך באפליקציה 'פעילות' והקישו על 'שינוי יעד הזזה'.

שימוש באפליקציה 'אימון'

האפליקציה 'אימון' מאפשרת לכם לבחור מתוך מגוון סוגי אימונים, כולל ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים, טיולים רגליים ועוד. כדי להתחיל אימון, פתחו את האפליקציה, גללו ברשימה והקישו על סוג האימון המועדף עליכם. לאחר מכן תוכלו להגדיר יעדים לאימון, כגון זמן, מרחק או קלוריות שנשרפו. החלק שמאלה כדי לגשת לאפשרויות נוספות, כגון הפעלת התכונה "השהיה אוטומטית" לאימוני ריצה. כדי לסיים את האימון, החליקו ימינה על המסך והקישו על 'סיום'.

ניהול מתח באמצעות אפליקציית Breathe

מלבד פעילות גופנית, ה-Apple Watch עוזר לכם לנהל מתח ורגיעה באמצעות האפליקציה 'לנשום'. האפליקציה מנחה אותך באמצעות תרגילי נשימה קצרים ומודעים, שיכולים לעזור להפחית חרדה ולשפר את המיקוד המנטלי. כדי להשתמש באפליקציה, פתחו אותה, הגדירו את משך הנשימה ועקבו אחר ההוראות שעל המסך.

ניטור הדופק

בריאות הלב ממלאת תפקיד מכריע ברווחה הכללית שלנו. ה-Apple Watch מצויד באפליקציית דופק לניטור הדופק במהלך אימונים ולאורך היום. הוא יכול גם להתריע על קצב לב לא סדיר או קצב לב גבוה או נמוך במיוחד. כדי לגשת לנתונים אלה, פתחו את האפליקציה 'דופק' מפני השעון או דרך ה-Dock.

פעולות ואפשרויות ב-Apple Watch למשימות יומיומיות

Apple Watch מאפשר לך לבצע פעולות שונות ולגשת למספר רב של אפשרויות עבור משימות יומיומיות. לדוגמה, שליטה בהשמעת מוסיקה מפרק כף היד מבטלת את הצורך להושיט יד לאייפון כל הזמן. אתה יכול בקלות להשהות, להשמיע, לדלג או להתאים את עוצמת הקול של המוסיקה ללא כל טרחה. כדי להפעיל את אפליקציית המוסיקה, הקש על סמל מוסיקה ותיהנה מחוויית האזנה חלקה.

Apple Pay היא תכונה יוצאת דופן נוספת המאפשרת תשלום ללא מגע על ידי לחיצה כפולה על כפתור הצד בשעון החכם. לאחר הופעת הכרטיסים, בחר את אמצעי התשלום המועדף עליך והחזק את השעון ליד מסוף התשלום כדי להשלים את העסקה.

ה-Apple Watch גם מאפשר לכם לגשת לתמונות ולעיין באלבומים שלכם. כדי להציג את התמונות שלכם, הקישו על האפליקציה 'תמונות' והשתמשו ב-Digital Crown כדי להגדיל ולהקטין את התצוגה. בנוסף, תוכלו להשתמש בשעון כדי לבדוק את תנאי מזג האוויר באזורכם, לוודא שאתם מתלבשים כראוי ומתכננים את הפעילויות שלכם בהתאם.

גישה ל-Siri ול״מרכז הבקרה״

Siri ב-Apple Watch מציעה סיוע מהיר עבור משימות שונות, כגון שליחת הודעות, ביצוע שיחות, הגדרת תזכורות או מתן הוראות הגעה. כדי להפעיל את Siri, לחץ/י לחיצה ארוכה על ה-Digital Crown או הרם/י את פרק כף היד ואמר/י ״היי Siri״ ולאחר מכן את הפקודה. מרכז הבקרה הוא תכונה חיונית נוספת שמעניקה לך במהירות גישה לכלים חיוניים כגון מצב טיסה, חיי סוללה, נא לא להפריע וסטטוס Wi-Fi. כדי לגשת ל'מרכז הבקרה', החליקו כלפי מעלה מתחתית מסך פני השעון.

התאמה אישית של פני שעון, התראות ואפליקציות

ה-Apple Watch מספק מגוון רחב של עיצובי שעון, ומאפשר לכם להתאים אישית את פני השעון לפי רצונכם. כדי לשנות את פני השעון, לחצו לחיצה ממושכת על פני השעון הנוכחיים, החליקו שמאלה או ימינה כדי לעיין באפשרויות הזמינות והקישו על הפאה הרצויה כדי להגדיר אותה. ניתן גם להתאים אישית עדכונים ב-Apple Watch כדי להבטיח שתקבל עדכונים רלוונטיים מבלי להיות מוצף בהתראות מיותרות. כדי לנהל את העדכונים, פתחו את האפליקציה Watch ב-iPhone ועברו אל 'עדכונים'. לבסוף, סידור מחדש של אפליקציות ב-Apple Watch יכול למטב את חוויית המשתמש. כדי לסדר מחדש יישומים, לחץ/י לחיצה ארוכה על סמלי היישומים במסך הבית של השעון ולאחר מכן גרור/י את היישומים למיקום הרצוי. תוכלו גם להשתמש באפליקציה Watch ב-iPhone כדי להתאים אישית את פריסת האפליקציה.

על-ידי שימוש בתכונות אלה של משימות יומיומיות ב-Apple Watch, תוכלו לשפר את הפרודוקטיביות וליהנות מחוויית משתמש נוחה ללא שימוש בידיים. יתר על כן, בסעיף 5, נחקור אפליקציות שונות וכיצד לחבר אותן לאייפון שלך לקבלת פונקציונליות וסנכרון טובים יותר.

שימוש ביישומים והתחברות ל-iPhone

מספר אפליקציות פופולריות ומעשיות יכולות להגדיל את כלי השירות של ה-Apple Watch. אפליקציות כושר, כגון Nike Run Club ו-Strava, עוזרות לעקוב אחר האימונים שלכם ולהניע את שגרת האימונים שלכם. מדיה חברתית ואפליקציות הודעות, כולל אינסטגרם ו-WhatsApp, מספקות גישה קלה לתקשורת דיגיטלית. התעדכן בחדשות ובעדכונים באמצעות יישומים כגון Flipboard ו- Citymapper, המתמקדים בחדשות, נסיעות ונתוני תחבורה מקומית. לשיפור הפרודוקטיביות, בדוק את השימוש באפליקציות כגון Evernote ו- Todoist, שעוזרות לנהל הערות, משימות ותזכורות.

בנוסף לאפליקציות אלה, ה-Apple Watch יכול לשלוט במכשירי בית חכם באמצעות האפליקציה 'הבית שלי', ובכך לייעל את חוויית הבית החכם שלכם. השתמש/י ב-Handoff כדי לעבור ללא מאמץ בין השעון ל-iPhone עבור משימות כגון מענה להודעות ושליטה במוסיקה, כפי שצוין קודם לכן בסעיף ״פעולות ואפשרויות״ ב-Apple Watch עבור משימות יומיומיות.

אפליקציות Apple Watch מובילות למטרות שונות

גלו כמה אפליקציות פופולריות ושימושיות עבור ה-Apple Watch בקטגוריות שונות שתוכלו להתקין כדי לשפר את החוויה שלכם.

קטגוריית אפליקציה תיאור שם האפליקציה
כושר נייקי ראן קלאב אפליקציה למעקב אחר הריצות שלך, הגדרת מטרות וקבלת אימון מותאם אישית לשיפור הביצועים שלך.
מדיה חברתית טוויטר התעדכן בציוצים, במגמות ובהתראות האחרונים מהחשבונות המועדפים עליך ישירות מפרק כף היד.
חדשות לוח הפוך קבל סיפורי חדשות מותאמים אישית המבוססים על תחומי העניין שלך, ועיין בהם בקלות בהינף יד.
נסיעות מטבע קבלו גישה לשערי חליפין בזמן אמת עבור מטבעות שונים, מה שמקל על המרת הוצאות בזמן נסיעה.
הפרודוקטיביות דברים ארגן את המשימות, הפרוייקטים ולוחות הזמנים שלך בצורה חלקה, והתעדכן במשימות לביצוע היומיות שלך באמצעות תזכורות.
בית חכם הביתה שלטו ונהלו מכשירי בית חכם תואמים ישירות מה-Apple Watch בקלות ובנוחות.

שאלות נפוצות לגבי ה-Apple Watch

קבלו תשובות לשאלות נפוצות בנושא הפקת המרב מה-Apple Watch ומשלל התכונות שלו.

 • האם Apple Watch יכול לעבוד ללא iPhone?
  למרות ש-Apple Watch מציע מספר תכונות באופן עצמאי, הפונקציונליות המלאה שלו מתממשת כאשר הוא מקושר ל-iPhone. תכונות מסוימות, כגון עדכונים, דורשות חיבור iPhone לעדכונים.
 • האם ה-Apple Watch עמיד במים?
  שעוני Apple, החל מסדרה 2, הם בעלי דירוג עמידות במים של 50 מטר תחת תקן ISO 22810:2010, מה שהופך אותם למתאימים לפעילויות במים רדודים כמו שחייה. עם זאת, הם אינם מומלצים לצלילה או לפעילות מים במהירות גבוהה.
 • כמה זמן מחזיקה הסוללה ב-Apple Watch?
  חיי הסוללה תלויים בדגם ה-Apple Watch הספציפי ובשימוש בו. בדרך כלל, סוללה טעונה במלואה מחזיקה מעמד עד 18 שעות בשימוש רגיל, כולל שימוש באפליקציות, קבלת התראות ומעקב אחר פעילות גופנית.
 • האם ניתן להשתמש ב-Apple Watch לניווט GPS?
  כן, החל מ-Apple Watch Series 2, כל דגם כולל GPS מובנה למעקב אחר מיקום ללא צורך באייפון. תוכלו להשתמש בו לניווט, מעקב אחר אימונים ובדיקת המיקום שלכם באפליקציות.
 • כיצד אוכל לעדכן את תוכנת Apple Watch שלי?
  כדי לעדכן את תוכנת ה-Apple Watch, ודאו שהיא מחוברת ל-iPhone ולמטען שלו. פתחו את האפליקציה Watch ב-iPhone, עברו אל 'כללי' ולאחר מכן אל 'עדכוני תוכנה' ופעלו בהתאם להנחיות כדי להוריד ולהתקין את העדכון.

יתרונות וחסרונות בשימוש ב-Apple Watch

יתרונות:

 • התראות נוחות: קבל התראות, שיחות והודעות חשובות ישירות על פרק כף היד.
 • ניטור בריאות: עקוב אחר הפעילות הגופנית, קצב הלב והבריאות הכללית שלך באמצעות אפליקציות וכלים שונים.
 • Siri ושליטה קולית: גש/י בקלות ל-Siri ושלוט/י במכשיר באמצעות פקודות קוליות לקבלת פונקציונליות ללא שימוש בידיים.
 • התאמה אישית: התאימו אישית את ה-Apple Watch עם עיצובי שעון שונים, תצוגות והגדרות הניתנות להתאמה אישית בהתאם להעדפותיכם.
 • תשלומים ללא מגע: השתמש/י ב-Apple Pay לביצוע עסקאות מהירות ומאובטחות בחנות באמצעות השעון.

חסרונות:

 • תלות ב-iPhone: Apple Watch דורש iPhone לצורך הגדרה, התקנות יישומים ותכונות מסוימות, מה שמגביל את המשיכה שלו למשתמשים שאינם משתמשי iPhone.
 • חיי סוללה: ייתכן שה-Apple Watch יזדקק לטעינה יומית, בהתאם לשימוש, דבר שעשוי להיות לא נוח עבור משתמשים מסוימים.
 • מחיר: שעוני Apple Watch יכולים להיות יקרים, מה שעלול להרתיע אנשים עם תקציב.
 • תאימות: ייתכן שתכונות והתאמות אישיות מסוימות יהיו זמינות רק עבור דגמי Apple Watch ספציפיים.

תפריט נגישות